Antalyalıların merakla beklediği Döşemealtı Devlet Hastanesi ne zaman açılacak? Hasteninin açlışına ilişkin bilgi veren Antalya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Evren Ekingen, projenin kısa sürede tamamlanacağını ve hastanenin hizmete gireceğini ifade etti. Hastane inşaatında incelemelerde bulunan Ekingen, yetkililerden süreçle ilgili olarak bilgi aldı. 

SAĞLIKTA HİZMET KALİTESİ ARTACAK!

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya, kazandığı yeni yatırımlarla sağlıkta hizmet kalitesini her geçen yıl daha da artırıyor. Mart ayında açılan Antalya Şehir Hastanesi 23 bin personeliyle hizmet vermeye devam ediyor. 

DÖŞEMEALTI DEVLET HASTANESİ

Antalya’nın merkez ilçelerden Döşemealtı’nda tam donanımlı yeni hastene hizmet açılıyor. Çevre ilçelerden gelen talepleri de karşılayabilecek donanımda olan Döşemealtı Devlet Hastanesi inşaasında sona gelindi. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından proje tamamlandığında, 100 yataklı Döşemealtı Devlet Hastanesi’nin hizmete girmiş olacak. 

DÖŞEMEALTI DEVLET HASTANESİ'NDE HANGİ BÖLÜMLER YER ALACAK?

Hastane tamamlandığında her geçen gün hızla gelişen ve nüfus artışının gözlendiği Döşemealtı, modern, ulaşılabilir ve nitelikli bir sağlık kurumuna sahip olacak. Her branştan 40 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. Nitelikli hasta odaları, modern konforlu poliklinikler, uluslararası hijyen standartlarına sahip yoğun bakım ünitesi, tam teşekküllü ameliyathaneleriyle hizmet verecek. Yeni Döşemealtı Devlet Hastanesi’nde biri lokal olmak üzere toplam 4 ameliyathane olacak. Yoğun bakım ünitesinde 12 yatak yer alacak. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılacak. Özellikli birimlerden palyatif servis ise 4 yatakla hizmet verecek.

Tehlike yaklaşıyor! Uzmanlar şimdiden uyarıda bulundu Tehlike yaklaşıyor! Uzmanlar şimdiden uyarıda bulundu


 

Muhabir: BÜLENT ÖNER