Her yıl 23 Nisan coşkusunun yaşandığı Antalya, bu yıl da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Çocukların gün boyu eğleneceği etkinlikleri sizler için derledik...

ANTALYA VALİLİĞİ ETKİNLİĞE CELENK TÖRENİYLE BAŞLIYOR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinlik kapsamında 23 Nisan Çarşamba günü saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’na çelenk sunulacak. İl Milli Eğitim Müdürü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulacak ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okunacak.

KOLTUKLAR ÇOCUKLARA DEVREDİLECEK

Çelenk sunumunun ardından saat 10.00’da başta Antalya Valisi Hulusi Şahin olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  kamu kurum ve kuruluş temsilcileri koltuklarını temsili olarak 1 günlüğüne çocuklara devredecek.

ANTALYA’DA 23 NİSAN HEYECANI

Antalya’da 23 Nisan heyecanı bununla da sınırlı almayacak. Kapsamlı kutlama programı ile saat 10.30’da Cam Piramit alanındaki Amfi Tiyarto’da öğrenciler gösteri yapacak. Saygı duruşuyla başlayacak programda önce İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, bir konuşma gerçekleştirecek. Ardından öğrenciler haftalar öncesinde hazırlıklarına başladığı gösterileri sergileyerek, ezberledikleri şiirleri okuyacak.

ANTALYA’DA TÜRK YILDIZLARI NEFES KESECEK

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili Olbia Kent Meydanı'nda Türk Hava Kuvvetleri’nin Akrobasi Timi "Türk Yıldızları" gösteri düzenleyecek. Nefesleri kesen Türk Yıldızları, vatandaşları sahile dökecek.

Türk Yıldızları 23 Nisan Gösterisi

SAHİL GÜVENLİK GEMİLERİ HALKA AÇILACAK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı'na bağlı gemiler 23 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00-17.00 saatleri arasında; TCSG 92 Alanya, TCSG 105 Kaleiçi, TCSG 33 Kemer, TCSG 9 Kaş Marina limanlarında halkın ziyaretine açılacak.

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN