CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Kadir Özkaya'yı makamında ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Özel, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

DERVİŞOĞLU'NA YANIT VERDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun "Onlarca liyakat sahibi arkadaşımız, sorumluluk üstlenmek üzere görev beklerken biz bu sorumluluğu taşıyamayacak vefasızlara makam ve mevki vermişiz. Milletvekili transferlerinin Güneş Motel pazarlıklarını aratmayacak bir arsızlıkla ve siyasi ahlaktan nasiplenmemiş bir pervasızlıkla yapılmış olmasıdır" şeklindeki açıklamalarını değerlendiren Özel, "Canı sağ olsun Müsavat Bey'in. Biz birlikte çok başarılı çalışmalar yaptık. İYİ Parti'nin geçmiş dönemde de oldu, anlayış gösterdim. Şimdi de ihtiyaç görüyorlar demek ki" dedi.

"BEN KAVGA EDECEK DEĞİLİM"

İYİ Parti'nin CHP ile sertleşmekten ve restleşmekten fayda umduğunu iddia eden Özel, şöyle devam etti: "Ben kavga edecek değilim. Çünkü onlara oy veren iyi insanları önemsiyoruz. Yöneticilerin sertleşmesi iyi insanları kötü insan yapmaz. Ben asla ve asla bu tip tartışmaların içine girmem. Yoksa verilecek çok cevap var ama bundan sizin, bizim, bu ülkenin yoksul insanlarının, işsiz insanlarının, mutsuz insanlarının ne çıkarı var? Müsavat Dervişoğlu ile Özgür Özel, birbirinin kaşını gözünü yarsa bir garibanın karnı doyuyor mu? Doymuyor." 

"EVLADIMIN BASKISINA DAYANAMIYORUM"

Özgür Özel, İYİ Parti'den istifa ederek CHP'ye katılan Antalya Milletvekili Aykut Kaya'nın, "Evladımın baskısına dayanamıyorum. 'Baba evine niye dönmüyorsun, Atatürk'ün partisine niye gitmiyorsun?' diyor kızım. 'Beni en çok ikna eden kızım oldu" dediğini anlatarak, şunları söyledi:

"Biz kimsenin milletvekiline ne kanca atarız ne bir başka şey yaparız. 'Babaevine dönmek istiyorum' diyen bir milletvekiline ne diyeceksiniz? Ben ittifaklar arası milletvekili geçişini hep sorunlu buldum. Erdoğan'a itiraz ile oy toplayıp, Erdoğan'ın partisine gidenler var İYİ Parti'de. Geçen dönem dört tane, bu dönem bir tane. Onlara kızmak lazım, 'Siz oyu başka sebeple aldınız' diye. Ama bu kadar ortak değerlerde, Atatürk'te, laiklik hassasiyetinde, anayasada, güçlü bir parlamentoda mutabık bir partiden diğerine bir milletvekili kendi tercihi ile gidiyorsa, bu işi bu kadar kriminalize etmeye gerek yok. Canı sağ olsun. Müsavat Bey ile bugüne kadar çok güzel günlerimiz oldu. Bu da nazar boncuğumuz olsun." 


 

Kaynak: AA