Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, gönüllülerden oluşturulan Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ekibini ziyaret etti. Başkan Kotan’ı ziyarette Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Eğitmeni Mehmet Bağcı ve gönüllülerden oluşan bir ekip karşıladı. 

‘SİZLERİN YANINDA OLACAĞIM’

Dansçıları başarılı performanslarından dolayı tek tek tebrik eden Başkan Kotan, “Konyaaltı Belediyemizde sizin gibi gönüllü arkadaşlarımızın oluşturduğu böylesine güzel bir halk oyunları topluluğu olması benim için gurur verici. Gönüllülerden oluşan çok güzel bir ekipsiniz. Olanaklar el verdiğince sizlerin yanında olacağım ve sizleri destekleyeceğim” dedi.  

“BU KÜLTÜRÜN TANITILMASINA KATKI SAĞLIYORSUNUZ”

Sergiledikleri oyunlarla Anadolu’nun 7 bölgesindeki dans kültürünü gelecek nesillere aktardıklarını ifade eden Başkan Kotan, “Halk dansları demek kültür demek. Bu kültürü yaşatmanız çok değerli. Bölgelerin oyunlarını sahnelediğinizde aslında bizlere ve gençlerimize Anadolu’yu izletiyor, bizlere Anadolu coşkusunu yaşatıyorsunuz. Gençlerimize örnek oluyor bu kültürün tanıtılmasına katkı sağlıyorsunuz.  emekleriniz için çok teşekkür ediyorum." 

19 MAYIS'DAKİ GÖSTERİ İÇİN TEBRİK ETTİ 

Dans ekibinin  19 Mayıs performansını da tebrik eden Başkan Kotan, "Son olarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Kent Meydanı’nda yaptığınız gösteriniz de çok güzeldi. Bizleri hem duygulandırdınız, hem de coşturdunuz. 19 Mayıs’ı sizlerle çok daha güzel kutladık” diye konuştu. 

Kaynak: Konyaaltı Belediyesi-Bülten