Manavgat'ın Sarılar Mahallesi’nde yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı programa Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat Belediye Başkan adayı Niyazi Nefi Kara'da katıldı.  Vatandaşların büyük bir coşku ve yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Kara, vatandaşlar tarafından sık sık “Halkçı Başkan” ve “Halkın Doktoru” gibi sloganlarla desteklendi.

KARA PROJELERİNİ PEŞ PEŞE MÜJDELEDİ

Spor salonu, kültür merkezleri, düğün salonu, kreş ve mezarlık gibi birçok projelerini anlatan Niyazi Nefi Kara, "Sarılarda ikinci Pazar yerinin müjdesini sizlere veriyorum. Aynı zamanda spor salonları ve kültür merkezi açacağız. Ayrıca Sarılar'da mezar yerimiz doldu. İkinci mezarlık alanını düzenleyip hizmete açacağım. Sarılar'da çok yapacak işimiz var. Kır bölgesinde bulunan Belediyeye tahsisli 600 dönümlük alanı düzenleyeceğiz ve bölge halkının kullanımına Naras köprüsüyle, mezarlık alanını sizin hizmetinize açacağız. Bizim işimiz halka hizmettir, laf yarıştırmaya girmeyeceğiz hiç kimseye bir şey söylemiyoruz. Sarıların bir başka eksiği olan düğün salonlarını açacağız. Benim asgari ücretli vatandaşım, gencim 6 ay yemese, içmese bile bir düğün salonunun ücretini karşılayamaz durumda ve biz bunları açacağız. Gençlerimize ilk evliliklerinde beyaz eşya desteğinde bulunacağız. Sarılarda bir diğer sorun birçok işçi kardeşimiz sabahleyin Gündoğdu’ya Kızılağaç’a işe gidiyor. Burası aynı zamanda işçinin, emekçinin kenti olan Sarılar! Mevcut kreş sayımızı Sarılarda da arttıracağız. Kardeşlerimiz evlatlarını emin ellerde büyütecek. Bizim geleceğimiz, onlar bizim umudumuz ve yarınların umudu o gençlerimiz” dedi. 

Kepez zabıtasından şeker ve çiçekli bayram tebriği Kepez zabıtasından şeker ve çiçekli bayram tebriği

DEPEMZEDELERE ÖZEL KONUT PROJESİ

Manavgat halkının istek ve ihtiyaçlarının her zaman en önemli öncelikleri olduğunu söyleyen Başkan adayı Niyazi Nefi Kara, Manavgat halkı için sosyal, ekonomi ve çevreci projeleri olduğunu vurguladı. İşçilere müjde veren Kara, “Sarılar, Gündoğdu, Çolaklı, Kızılağaç bölgelerinde ‘Sosyal Konut’ projeleri yapacağız. Sosyal konut projelerimizin olduğu yerde kreşler, spor salonları, çocuk parkları, alışveriş merkezleri ve yaşam köyü inşa edeceğiz. İnsanlarımız işlerine huzur, barış ve umut içerisinde gidip gelebilsinler. Bir müjdemizde işçi ve emekçi kardeşlerimize söz veriyoruz. Spor salonları, eğitim alanları, dijital kütüphaneleri tabi ki açacağız sizler için meslek edindirme kursları açacağız. Kariyer ofisleri açacağız ki hiçbir gencimiz işsiz kalmasın. Hiçbir evladımız evine boynu bükük dönmesin diyoruz. Aşı, işi, ekmeği birlikte kazanacağız! Her zaman yanınızda olacak bu abiniz! Ve unutmayacağız o depremde göçük altında kalan kardeşlerimizi ve bölgemize gelen depremzede kardeşlerimizi de unutmayacağız onlar için sosyal konut alanlarını yapacağız ve onların aşını, işini, ekmeğini sağlamak bizim boynumuzun borcu olacaktır artık onlarda Manavgatlıdır, Manavgat’ın evlatlarıdır! Bizim kardeşlerimizdir" şeklinde konuştu.

"5 YILDA 5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM"

Mansu projesi kapsamında Manavgat Irmağı suyunun pazaralanacağı bir tesis kurarak birçok insana istihdam sağlayacağını söyleyen Kara, "‘Mansu’ projesi ile Manavgat Irmağı'nın suyu boşa akmayacak. Manavgat’ın suyu piyasadaki birçok sudan çok daha kaliteli, çok daha sağlıklı bu yüzden ambalajlayacağız, şişeleyeceğiz ve pazarlayacağız. Bu kuracağımız tesis yüzlerce insanımıza iş kapısı olacak. O projenin 1 yıllık geliri bugün Manavgat Belediyesi'nin 1 yıllık gelirine eşit. Yetmez Manavgat’ıma! Manavgat’ıma hizmet arkamda birileri var diyerek yapılmaz. Manavgat’ta tarım entegre tesisleri kuracağız portakalın kabuğunu bile işleyeceğiz ve pazarlayacağız. Tarım tesisleriyle birlikte çiftçimizin elinde hiçbir ürün kalmayacak. Bütün ürünlerini alacağız ve Manavgat markasıyla bütün ürünlerini pazarlayacağız. Kuracağımız tesislerle birlikte 5 yıl içerisinde 5 bin insanımıza iş kapısı olacağız" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: HABER MERKEZİ