Antalya Muratpaşa Belediyesi'nde yürütülen idari soruşturma sonucu 34 personelin iş sözleşmeleri feshedildi. Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamalarda oldukça dikkat çeken ifadelere yer verildi. İşte detaylar...

24 Mayıs Karayollarında son durum ne? Fethiye-Seydikemer-Kaş istikametine dikkat! 24 Mayıs Karayollarında son durum ne? Fethiye-Seydikemer-Kaş istikametine dikkat!

"HALK SAĞLIĞI HİÇE SAYILMIŞ"

Muratpaşa Belediye yönetimi tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin öncesinde ilçe genelinde çöplerin düzenli bir şekilde toplanılmadığına dikkat çekildi. Açıklamada, “31 Mart Yerel Seçimleri öncesi bir grup çalışanımızın, yetkili sendika ve belediyemizin bilgisi dışında, 9 Şubat gecesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyemizde gayri resmi toplantı düzenlendiği tespit edilmiştir. Yapılan toplantı sonrası başta halk sağlığı için zorunluluk olan çöplerin toplanması ve diğer kamu hizmetini engellemeye yönelik birtakım girişimlerde bulunmuşlardır.  Belediyemizce olayla ilgili titiz bir teftiş süreci yürütülmüştür. Aralarında müdürlerimiz ve birim sorumlularımızın da bulunduğu 89 kişinin ifadesi alınmıştır" ifadelerine yer verildi. 

34 ÇALIŞANIN İŞLERİNE SON VERİLDİ

Muratpaşa Belediyesi'nde 34 çalışanın işine son verildiği belirtilen açıklama şu ifadelerle son buldu:

“Süreç sonunda, "kamu hizmetinin yürütülmesini engelledikleri, iş barışını ve çalışma düzenini bozdukları, kişiler ve kurum hakkında yanıltıcı ve yanlış beyanda bulundukları" gerekçeleriyle 34 çalışanımızın iş akdi feshedilmiştir. Bununla birlikte uyarı ve yevmiye kesme olmak üzere çeşitli disiplin cezaları da uygulanmıştır.  Ayrıca, 2 sendika temsilcisinin de bulunduğu Falez A.Ş. Disiplin Kurulu kararıyla, mesai saatlerine uymamak, mazeretsiz olarak işe gelmemek, iş disiplinini bozmak gibi nedenlerle 6 personelimizin de iş sözleşmesi sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Muhabir: BÜLENT ÖNER