Seçim dönemlerinde siyasi partilerin vaatleri arasına giren ancak yapımı bir türlü başlamayan Antalya-Alanya çevre yolu ihale süreciyle tekrar gündemde yer bulmaya başladı. CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, TBMM’de konuyla ilgili vermiş olduğu soru önergesine net cevaplar verilmemesi üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu.

AK Parti İstanbul adayı Kurum, eğitim ve bilim yuvasında otopark vaat etti AK Parti İstanbul adayı Kurum, eğitim ve bilim yuvasında otopark vaat etti

ANTALYA HALKI CEZALANDIRILDI”

Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Antalya-Alanya çevre yolu ile ilgili vermiş olduğu soru önergesine, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından verilen cevapla ilgili basın açıklaması yaptı. Cavit Arı, “Antalya-Alanya çevre yolu uzun süredir yapılamayan, her seçim dönemi geldiğinde gündeme alınan bir yol hikayesidir. Bir seçim dönemi daha geldi ve 3 kez ertelenen ihalenin 4’üncü kez yapıldığı bilgisi bakanlıkça paylaşıldı. İhale edilen proje Devletin kendi imkânları ile yapılacağı yerde Kamu Özel İşbirliği ile yapılacağı açıklandı. Antalya halkı öncelikle bu şekilde cezalandırılmış bulunmakta” dedi.  

BİLGİLER NEDEN SAKLANIYOR?”

CHP’li Arı açıklamasını devamında şu ifadelere yer verdi:

“Ulaştırma Bakanı’na proje hakkında bilgi amaçlı sorular sorduk. Projenin şuan ki garanti kapsamı nedir, kaç yıllık bir garanti süresi verilmiştir, kaç araç geçme garantisi verilmektedir ve araç başına geçiş garanti ücreti ne kadardır? Antalya halkının bilmesi gereken bu bilgilere Ulaştırma Bakanı cevap verememiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı makamına yöneltilen 4 adet sorunun hiçbirine cevap verilmemiştir. Bakan Bey, neden cevap vermekten kaçınmaktadır, bizim bilmediğimiz veya bilmemizi istemediği bir şey mi vardır? Bir kez daha soruyoruz. Bu sözleşmenin kapsamı nedir? Cevap veremediğinize göre halktan sakladığınız bir husus mu var. Neyi saklıyorsunuz. Böyle bir ihale var mı? Sayın Bakan Sizden Antalya halkı adına cevap bekliyoruz.”

Muhabir: VELİ AKOĞLU