Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkanı aday adayı başvurusunda bulunan Onur Duruk, kendisine partilerden teklif geldiğini, bu teklifleri değerlendireceğini söyledi. 

KONYAALTI'NA YILLARDIR EMEK VERİYORUM

Konyaaltı'nda uzun süredir emek verdiğini ancak aday gösterilmediğini belirten Duruk, “Yıllardır emek verdiğim partimden aday olmak isterdim. Partime Konyaaltı’nda yıllardır emek veren, aday adayı arkadaşlarımdan birinin Konyaaltı’na aday yapılmasını isterdim. Böyle yapılmadı. Bize cami avlusuna konmuş öksüz çocuk muamelesi yaptılar. Konyaaltı’nın 39 mahallesini karış karış bilen biriyim. 39 mahallenin tamamında 7’den 70’e hemen herkese dokunmuşluğum var.  Konyaaltı’nı tanıyan bilen aday adayı başka arkadaşlarım da vardı. Bütün bunlar ortada iken aday adayı bile olmayan bir arkadaşımızı dışarıdan getirip aday gösterdiler. Bu dayatma Konyaaltı’nda kimsenin kabul edeceği bir şey değil” diye konuştu.

VERİLEN SÖZLERİN HİÇ BİRİ TUTULMADI

CHP'li Soyer'den partisine sitem: “Bir teşekkürü çok gördüler.” CHP'li Soyer'den partisine sitem: “Bir teşekkürü çok gördüler.”

CHP Genel Merkezi’nin aday belirleme yöntemiyle ilgili farklı araştırma kuruluşlarına en az altı anket yaptırılacağı; gereken yerlerde ön seçim, temayül yoklaması yöntemi uygulanacağı, mülakatlar yapılacağı; bütün bunlar sonunda dikkate alınarak aday belirleneceği sözleri verdiğini belirten Duruk, “Bunların hiç biri yerine getirilmedi. Verilen sözlerin hiç biri tutulmadı. Değişim dediler, liyakat dediler; hepsi, her şey boş çıktı. Konyaaltı’na getirip bir Ekmeleddin dayatması yaptılar. Bu dayatmayı kendi adıma ben sindiremiyorum. Konyaaltı’na böyle bir dayatma kabul ettirilemez” dedi.

HER PARTİDEN ADAY OLURUM

4 Şubat Pazar günü Konyaaltı'nda yapılacak olan temayül yoklamasında meclis üyesi adaylığı beklediğini söyleyen Duruk, “Sonrasında gelen teklifleri değerlendireceğim. AKP dışında her partiden aday olurum” ifadelerini kullandı.   

Muhabir: BÜLENT ÖNER