Kurban Bayramı’nın ilk günü oldukça hareketli geçti. Birçok insan bayram namazının ardından kurban kesmek için kurban kesim alanlarına koştu. Bu sırada Muğla ise iki tane siyasiye ev sahipliği yaptı. Bayram namazını kılmak için Muğla’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra bir diğer isim ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İkili ayrı ilçelerde bayram namazlarını kılıp yan yana gelemeseler de bayram namazı için ikisinin de aynı kenti tercih etmesi dikkat çekti.  

BAŞKAN İMAMOĞLU BAYRAM NAMAZI İÇİN MUĞLA’YA GELDİ 

Kurban Bayramı tatili için Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayram namazını Amiral Turgutreis Karabağ Camii'nde kıldı. Namaza Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, CHP İlçe Başkanı Tuna Işın ve vatandaşlar katıldı. Namazın ardından vatandaşlarla bayramlaşan İmamoğlu ve Mandalinci daha sonra birlikte yaşlı bir teyzeyi ziyaret ederek bayramını kutladı. İmamoğlu'nun dokuz günlük bayram tatilini Bodrum'da geçireceği öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DA MUĞLA’DAYDI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BAYKAR’ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kurban Bayramı tatili için geldiği Muğla'nın Marmaris ilçesi Karacasöğüt Mahallesi'nde bulunan Cumhurbaşkanlığı'na ait Okluk Konukevi'nde bayram namazını kıldı. Bayram namazı çıkışı protokol ve partililerle bir araya gelen Erdoğan, partililer ve protokolle bayramlaşarak bir süre sohbet etti. Sohbetin ardından açıklamalarda bulunan  Cumhurbaşkanı Erdoğan birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. 

Recep Tayyip Erdoğan Muğla'da 2

                                          
 

Kaynak: İHA