Devlet misafirhanesi, bir diğer adıyla konukevi, belirli unvana sahip devlet memurlarının kurumlar bünyesinde geçici olarak barınabileceği yerlerdir. Günümüzde her şehirde kamu misafirhanesi bulunurken burada kalmak için belirli şartlar bulunuyor. Peki, devlet misafirhane ücretleri 2024’te ne kadar oldu? Sizler için DSİ, PTT, İller Bankası gibi kurumlar açısından inceledik…

DSİ misafirhanesi fiyatları 2024 yılı için en fazla araştırılan kurumların başında geliyor. Türkiye’de konukevleri, genellikle geçici olarak görev için şehir değiştiren devlet memurlarının barınma hizmeti aldığı yerlerdir ve fiyatları düşüktür. Ek olarak İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi şehirlerarasında da değişiklik gösterebiliyor. İşte detaylar…

Devlet Misafirhane Ücretleri 2024: PTT, İller Bankası, DSİ…

Devlet misafirhanesi ücretleri, genellikle her yıl yeniden değerleme oranı doğrultusunda artırılmaktadır. 2024 yılı için belirlenen ücretler ise oldukça uygun görünüyor. Elbette burada kalmanın belirli şartları ve bu şartlara daha sonra değineceğiz. İşte fiyat detayları…

Devlet misafirhane ücretleri 2024 yılı için kurumlar ve şehirlerarasında şu şekildedir:

DSİ Misafirhanesi Fiyatları

300 TL – 1.300 TL

Orman İşletmesi Misafirhanesi Fiyatları

400 TL – 900 TL

İller Bankası Sosyal Tesisleri Ücreti

500 TL – 900 TL

İstanbul Misafirhane Fiyatları

300 TL – 1.000 TL

PTT Misafirhane Ücretleri 2024

250 TL – 750 TL

Ankara Misafirhane Fiyatları

400 TL – 1.000 TL

Antalya Devlet Misafirhane Ücretleri

250 TL – 750 TL

İzmir Misafirhane Fiyatları

200 TL – 1.000 TL

Kamu misafirhane ücretleri 2024 yılında kurum ve şehir bazlı olarak bu şekildedir. Fiyatların belirli aralıklarda olması, kalacak olan personelin niteliğine göre değişmektedir. Ayrıca boş odanın olması durumunda memur olmayan normal vatandaşlar da ücretleri ödeyerek misafirhanelerde kalabilmektedir. Ancak kamu personeli olmayan kişiler için devlet misafirhane ücretleri çok daha yüksektir…

Kamu sosyal tesisleri ücreti için kurumdan kuruma değişiklik mevcut. Özellikle süit oda, normal oda gibi farklı seçeneklerle fiyat farklılıkları meydana gelebiliyor. Bu nedenle ücretleri detaylı olarak incelemek gerekiyor…

İlginizi çekebilir: Devlet Memuru Olma Şartları

1- DSİ Misafirhanesi Fiyatları 2024

DSİ Devlet Misafirhanesi Fiyatları

Devlet Su İşleri’ne bağlı olan misafirhaneler, tüm şehirler için en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. DSİ misafirhane ücretleri, genellikle diğer kurumlarla aynı seviyededir. Hemen her şehrin her noktasında DSİ’ye bağlı misafirhaneleri bulabilirsiniz. Devlet misafirhane ücretlerini DSİ için inceleyelim…

DSİ misafirhanesi fiyatları 2024 yılında şu şekildedir:

 • DSİ misafirhane ücreti, kamu personeli olan kişiler için tek kişilik odalarda günlük 300 TL olarak belirlenmiştir.
 • Kamu personeli olmayan kişiler için ve odanın niteliğinin değişmesi durumunda fiyatlar 1.300 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Devlet su işleri misafirhane ücretleri bu şekildeydi… Şimdi İller Bankası’nı inceleyelim.

2- İller Bankası Sosyal Tesisleri Ücreti

Devlet konuk evleri fiyatları açısından en fazla araştırılan kurumlardan bir diğeri İller Bankası’dır. İller Bankası’na bağlı olarak çalışan devlet memurları, şehir değişikliği yapabildiğinden dolayı misafirhane ücretleri önemlidir. Devlet misafirhane ücretleri 2024 listesini İller Bankası özelinde inceleyelim…

İller Bankası sosyal tesisleri ücretleri güncel olarak şu şekildedir:

 • İller Bankası’na bağlı olarak hizmet gösteren misafirhaneler günlük 500 TL ile 900 TL arasında değişen fiyat aralıklarına sahiptir.

3- Orman İşletmesi Misafirhanesi Fiyatları

Orman işletmesi açısından da devlet misafirhane ücretlerinin incelenmesi önemlidir. Kamu işçilerinden baş denetçilere kadar pek çok unvan ile görev yapan personeller, orman işletmesi misafirhanelerini kullanabiliyorlar. Ayrıca personel olmayan kişiler de burada kalabilir. Ancak fiyatları yüksektir.

Orman işletmesi misafirhanesi fiyatları 2024 yılı için şu şekildedir:

Serbest piyasada döviz fiyatları 15 Nisan 2024 Serbest piyasada döviz fiyatları 15 Nisan 2024
 • Devlet misafirhaneleri fiyatı orman işletmesi kurumları için 400 TL – 900 TL arasında değişmektedir.
 • İlgili fiyat tarifesinde düşük ücretler daha çok kamu personelleri içindir. Yüksek fiyat uygulaması ise kamu personeli olmayan normal vatandaşlar için geçerlidir.

Devlet misafirhane ücretleri 2024 bilgilerini PTT için inceleyelim.

4- PTT Misafirhane Ücretleri 2024

Kamu Misafirhane Ücretleri

PTT’ye bağlı olarak görev alan personeller için de misafirhane hizmeti bulunmaktadır. Diğer kurumlara kıyasla çok daha düşük ücretlere kalabileceğiniz bu hizmet noktaları, Türkiye’nin farklı birçok şehrinde mevcuttur. Devlet misafirhane ücretleri PTT listesini inceleyelim…

PTT misafirhane ücretleri 2024 yılı için şu şekildedir:

 • PTT misafirhanelerinde belirlenen ücret, kamu personelleri için genellikle ortalama günlük 250 TL civarındadır.
 • Kamu personeli olmayan kişiler için ise ortalama olarak 750 TL civarındadır.

Önerilen içerik: Belediye Personel Maaşları (İşçi)

5- İstanbul Misafirhane Fiyatları

İstanbul devlet misafirhane ücretleri açısından en pahalı şehirlerden birisidir. Bunun nedeni, İstanbul’da misafirhanelere olan talebin fazla olmasıdır. Bu nedenle İstanbul konuk evi fiyatlarını ayrıca incelemek gerekiyor.

İstanbul misafirhane fiyatları 2024 yılında kurumlara göre değişmekle birlikte ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

 • İstanbul’da devlet misafirhanelerinde kalma ücreti genellikle 300 TL civarında başlar.
 • Bu rakam, odanın kalitesi, hizmet detayları, unvan ve diğer faktörlere göre 1.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

6- Ankara Misafirhane Fiyatları 2024

Devlet misafirhaneleri fiyatı için en çok talep olan şehirlerden birisi Ankara’dır. Ankara’nın başkent olması, kamu kurumlarının birçoğunun merkezinin orada olması, beraberinde çok fazla kamu personelinin görev alması anlamına geliyor. Bu nedenle Ankara devlet misafirhane ücretleri 2024 listesini detaylı olarak incelemek gerekiyor.

Ankara misafirhane fiyatları 2024 yılında güncel haliyle şu şekildedir:

 • Ankara’da bulunan devlet misafirhaneleri ücreti, kurumdan kuruma göre değişmekle birlikte genellikle ortalama 400 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

7- İzmir Misafirhane Ücretleri

Devlet misafirhanelerinin en yoğun kullanıldığı bir diğer şehir İzmir’dir. İzmir’de devlet konuk evi fiyatları, diğer büyükşehirlere göre biraz daha uygundur. Ancak kurumdan kuruma göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle İzmir devlet misafirhane ücretlerini ayrıca inceleyelim.

İzmir misafirhane ücretleri 2024 yılı için şu şekilde belirlenmiştir:

 • İzmir’de devlet misafirhaneleri günlük oda ücreti kamu personelleri için ortalama olarak 200 TL civarındadır. Görev yapan personelin niteliğine göre ücretler değişebiliyor.
 • Kamu personeli haricindeki kişiler için İzmir’de misafirhane ücreti ise ortalama olarak 1.000 TL civarındadır.

8- Antalya Devlet Misafirhane Ücretleri

Son olarak Antalya devlet konuk evi fiyatlarını inceleyelim. Kamu kurumlarına bağlı olarak hizmet gösteren devlet misafirhanelerinin birçoğu, Antalya’nın değişik noktalarında yer alıyor. Burada kamu personelleri daha düşük ücretle kalabilirken, kamu personeli olmayan kişiler de belirlenen ücreti ödeyerek kalabilmektedir.

Antalya devlet misafirhane ücretleri 2024’te güncel olarak şu şekildedir:

 • Antalya’da devlet konuk evleri ücreti ortalama olarak 250 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

Devlet (Kamu) Misafirhanesi Nedir?

Devlet Misafirhanesi Nedir?

Devlet misafirhanesi, geçici olarak farklı şehirlerde görev yapan kamu personelleri için kurulmuş barınma yerleridir. Ayrıca devlet konuk evleri diye bir kavram bulunur. Ancak ikisini birbirine karıştırmamak gerekir.

Kamu misafirhaneleri, personel düzeyinde devlet memurları için hizmet verirken; devlet konuk evleri ise sadece üst düzey yargı personelleri, kuvvet komutanları, başkanlar, diplomatlar vb. görevlerdeki personeller için hizmet vermektedir.

Devlet misafirhane ücretleri 2024 yılı için kamu personelleri adına çok daha uygundur. Birçok şehirde kurumlar arasında günlük oda ücretinin 200 TL – 500 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Kamu misafirhaneleri aynı zamanda odaların boş olması durumunda devlet memuru olmayan kişiler için de hizmet verir. Kamu personeli olmayan kişiler için devlet misafirhanesi fiyatları 2024 yılında 600 TL – 1.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Aselsan Mühendis Maaşı

Devlet Misafirhanelerinde Kaç Gün Kalınır?

Devlet misafirhane ücretlerini merak eden birçok kişi, aynı zamanda burada kaç gün kalınabileceğini de araştırıyor. Öncelikle devlet misafirhanelerinde kalmak için belirli bir gün limiti bulunmamaktadır, bunu açıklamış olalım. Oda ücretini ödediğiniz müddetçe devlet misafirhanelerinde kalabiliyorsunuz.

Ancak birçok devlet misafirhane fiyatları listesinde de gördüğümüz üzere, fiyatlar ilk 10 gün ve sonraki günler şeklinde farklı tarifeler halinde uygulanmaktadır. Buna göre devlet misafirhane ücretleri için ilk 10 gün normal fiyat, sonraki günler için daha fazla ücret ödemeniz söz konusu olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Devlet misafirhane ücretleri ile ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlayalım:

1- Devlet misafirhanelerinde kimler kalabilir?

Devlet misafirhaneleri, 657’ye tâbi devlet memuru statüsünde çalışan personellerin geçici görevleri esnasında barınabilecekleri yerler olarak belirlenmiştir. Ancak bu mekanlar, odaların boş olması halinde sivil vatandaşa da açıktır. Bununla birlikte kamu misafirhanelerinde kalabilmek için devlet memurları önceliklidir.

2- Kamu misafirhane ücretleri ne kadar?

Kamu misafirhane fiyatları, şehirden şehre ve kurumdan kuruma farklılık göstermektedir. Devlet misafirhane ücretleri 2024 yılında 200 TL ile 1.300 TL arasında değişiyor.

Muhabir: Veli Akoğlu