Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Finike Halk Eğitimi Merkezi tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser programına katıldı. Programda konuşan Kaymakam Çelik, tüm kursiyerlere başarılar diledi.

YILSONU ÇALIŞMALARI İNCELENDİ

Programda söz alan Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, “Dün Halk Eğitim Müdürlüğümüzün yılsonu sergisine katılarak öğretmenlerimizin, usta öğreticilerimizin ve değerli kursiyerlerimizin güzel çalışmalarını inceledik. İnsanın işini severek yaptığı zaman ne kadar güzel çalışmalar ortaya çıktığını hep birlikte müşahede ettik. Öğretmen arkadaşlarımıza, usta öğreticilerimize ve tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

MEB YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR

“Bu güzel akşamda da Finike Halk Eğitimi Merkezimizin Türk Halk Müziği korosuyla bir aradayız. Kadim bir kültüre, medeniyete sahip olduğumuz Anadolu coğrafyamızda, Anadolu medeniyeti, kültürü ve irfanıyla yetişen halk ozanlarımız, aşıklarımız acılarını, sevinçlerini ve hüzünlerini türkülerle birlikte bizim kalbimize ve yüreğimize ilmek ilmek işlemişlerdir” diye konuşan, Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
“Bugün de ülkemizin birçok yöresine ait olan türküleri seslendirecek Halk Müziği Koromuz bize unutulmaz bir gece yaşatacaklar. Ben programın hazırlanmasında emeği geçen İlçe Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze, tüm koro ekibimize ve katkı sağlayan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum, hepinizi sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.”

KATILIM YÜKSEK OLDU

Finike ilçesinde düzenlenen programa Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca, Finike Cumhuriyet Başsavcısı Vahdet Gebeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehtap Gökdemir, kursiyeler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın sonundaki konser ise dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER