Çevre bilincini ve çevre sevgisini arttırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın çevre düzenleme ve kent peyzajına yönelik ilgisini teşvik etmek ve bilinçlendirmek amacıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nın” kazananları ve dereceye girenleri belli oldu.

ANTALYA'NIN BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU 

“ Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz” sloganıyla, bu yıl yedincisi gerçekleştirilen, yarışma Antalya’nın 5 merkezi ilçesi olan Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerini kapsadı. Kategori 1.leri 15 bin TL ödül kazanırken, 2.ler 10 bin TL, 3.ler ise 7 bin TL ödül kazandı.

9 KURUMDAN OLUŞAN JÜRİ

Apartman bahçesi, açık balkon, kapalı balkon, hobi bahçesi, konut bahçesi, teras, işyeri bahçesi ve site bahçesi olmak üzere toplam 8 kategoriye ayrılan yarışmada dereceye girenler, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş’ den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

“En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nda” dereceye girenler sırasıyla şu şekilde;

  • Apartman Bahçesi: Sıtkı Bekiroğlu, Yusuf Tutan, Ender Zengin

  • Açık Balkon: Simge Çetin, Yılmaz Alp, Nihan Akay

  • Kapalı Balkon: Fatma Aksoy, Vesile Adsan, Uğur İlker Kaya

  • Hobi Bahçesi: Perihan Şahin, Mustafa Ünlüsoy, Bircan Yavuz

  • Konut Bahçesi: Hafize Nilgün Kara, Barış Ergül, Melike Atasoy

  • Teras: Ali Yavuz, Ebru Canoğlu, Şennur Dirman

  • İşyeri Bahçesi: Nurcan Şen, Kubilay Yücel, Hikmet Öztürk

  • Site Bahçesi: Ümmü Gülsüm İlaslan, Salih Kuşçuoğlu

Yarışmanın ödül töreni, 13 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de Karaalioğlu Parkı içerisinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde yapılacak.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bülten