TRT1’in merakla beklenen yeni tarihi dizisi Kara Ağaç Destanı, izleyicileriyle buluşuyor! Ufuk Hakan Eren’in yönetmenliğini yaptığı dizi Motto Yapım tarafından hazırlanıyor.

TRT1 son yıllarda tarihi kurgu konusunda ses getiren büyük yapımlara imza atıyor. Yeni projelerinin de izleyicide şimdiden ilgi uyandırdığını söyleyebiliriz. Peki Kara Ağaç Destanı dizisi konusu ne ve oyuncular kimler, sizin için anlattık!

Karaagac Destani Konusu

Kara Ağaç Destanı Dizisi Konusu Nedir?

Tanıtım fragmanının yayınlanmasının ardından izleyicilerin akıllarında dizinin hangi dönemde geçtiği ve neyi anlattığı konusunda da soru işaretleri oluştu.

‘’Firavun’un evinde Musa var artık…’’ sloganı ile gizemli bir atmosfer yaratan dizinin konusu ise daha çok aile bağları, geçmişle yüzleşmek ve kültürel/toplumsal konular etrafında şekilleniyor.

Sürükleyici bir hikaye yaratmayı hedefleyen Kara Ağaç Destanı dizisi konusu itibariyle 1970’li yıllarda bir toprak hikayesini anlatıyor. Karakterler arası derin bağlar, her karakterin kendine özgü hikayesi ile birlikte her anı dolu dolu geçen bir yolculuk hedeflediklerini söylemek mümkün.

Kara Ağaç Destanı Oyuncuları

Kara Ağaç Destanı dizisi oyuncu kadrosu ile de birbirinden ünlü ve başarılı isimlerle akıllarda yer ediyor. Başrolleri Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım ve son dönemlerin genç yeteneği Meltem Akçöl paylaşıyor.

İşte, Kara Ağaç Destanı dizisi oyuncuları aşağıdaki gibidir:

  • Olgun Şimşek (Celal Ağa)
  • Emre Kıvılcım (Ömer)
  • Hakan Boyav (Latif)
  • Özlem Conker (Asiye)
  • Merih Öztürk (Gülnaz)
  • Meltem Akçöl (Sultan)
  • Kenan Ciniviz (Feyzo)
  • Deniz Altan (Sevim)
  • Ayten Uncuoğlu (Paşa Kadın)
  • Oğulcan Arman Uslu (Merdo)

Dizinin başrol oyuncularını biraz daha yakından tanıyalım…

Karaagac Destani Konusu 4

Olgun Şimşek (Celal Ağa)

1971 Bursa doğumlu Olgun Şimşek, televizyon ekranları ve beyaz perdenin en başarılı isimlerinden biri. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü mezunu olan Şimşek, bu mesleği profesyonel olarak yıllardır icra ediyor. Özellikle Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Terzi adlı dizilerdeki performansı ile adından hala daha söz ettiriyor.

Kara Ağaç dizisinde ise Celal Ağa rolü ile karşımıza çıkan Olgun Şimşek, Harran’dan gelen güçlü ve acımasız bir toprak ağasına hayat veriyor.

Karaagac Destani Konusu 3

Emre Kıvılcım (Ömer)

Son olarak Veda Mektubu dizisinde oynayan Emre Kıvılcım, Karaağaç Destanı’nda ise genç başrol olarak yerini alıyor. 2 Eylül 1990 tarihinde Malatya’da dünyaya gelen Kıvılcım, dizide Celal Ağa’nın oğlu rolünde oynuyor. Fakat oğlunun Celal Ağa’nın önündeki en büyük engel olması ile işler değişiyor.

Karaagac Destani Konusu 2

Meltem Akçöl (Sultan)

2001 yılında İstanbul’da doğan Meltem Akçöl, güncel olarak da Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde eğitimini sürdürmektedir. Oyunculuğa bir günlük dizi olan ve Kanal D’de yayınlanan Kırık Hayatlar’da başrol oynayarak başlamıştır.

Asıl çıkışını Duy Beni adlı dizi ile yapan Akçöl, hemen ardından Gülcemal dizisinde yardımcı karakter olarak yerini almıştır. Şimdilerde ise Kara Ağaç Destanı dizisinde babasının intikamını almak isteyen bir kadın olarak aileye geri dönen Sultan’a hayat vermektedir.

Kara Ağaç Destanı Dizisi Ne Anlatıyor?

Kara Ağaç Destanı dizisinin resmi sosyal medya hesabında yayınlanan videolarda, dizinin oyuncuları 15 saniyede hikayeyi anlatmaya çalışmıştır.

Bu doğrultuda Olgun Şimşek, dizinin Musa Firavun’un hikayesine benzediğini söyleyerek izleyicilere çok çaktırmadan konu hakkında mesaj vermeye çalışmıştır.

Emre Kıvılcım, Özlem Conker, Meltem Akçöl gibi diğer oyuncular ise 1970’lerdeki bir toprak hikayesinin anlatıldığını ve bu hikayenin sevgi, mutluluk, acı ile iç içe geçen adeta destansı bir atmosfere sahip olduğunu belirtmişlerdir.

Dizinin oyuncuları Kara ağacın da hikayesinin olduğuna ve Karaağaca çok güzel dert anlatıldığına dair ufak bir spoiler da vermiştir.

Alanya’da Filistinliler için gıyabi cenaze namazı Alanya’da Filistinliler için gıyabi cenaze namazı

Karaagac Destani Konusu 5

Kara Ağaç Destanı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Tanıtım fragmanı yayınlandığından beri Kara Ağaç Destanı dizisi konusu itibariyle nerede çekiliyor diye merak ediliyor.

Kara Ağaç Destanı dizisi Kayseri’nin Yeşilhisar Soğanlı Vadisi’nde çekilmektedir. Doğal atmosferinin diziye yakışmasının yanı sıra; büyüleyici doğa ve tarihi mekanların sahnelerde kullanımının da ilçenin turistik açıdan tanınmasına önemli bir katkı sağlayacak gibi duruyor.

Kara Ağaç Destanı Dizisi Nerede Yayınlanıyor? Hangi Kanalda?

Kara Ağaç Destanı dizisi TRT1 ekranlarında 23 Şubat Cuma günü başlayarak her hafta Cuma günü izleyicileri ile buluşmaya devam edecek!

Muhabir: Duygu Tekin