CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklu olduğu teleferik kazası davasında yurt dışı yasağı konularak tahliye edilmesi kararıyla ilgili adliye çıkışında açıklama yaptı. 

"HALKIN OYLARI İLE SEÇTİĞİ BAŞKAN"

Açıklamasında, "Değerli arkadaşlar. Antalya 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmekte olan teleferik kazası ile ilgili mahkemenin bugünkü duruşmasında Antalya'mızın en büyük ilçesi Kepez'imizin 31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimlerde halkın oyları ile belediye başkanı seçilen Mesut Kocagöz başkanımız bugün mahkemenin vermiş olduğu karar ile tahliye edilmiştir" diyen Zeybek, Mesut Kocagöz'ün yatmakta olduğu cezaevinden işlemleri tamamlandıktan sonra Kepez Belediyesi'ne geçeğinin bilgisini verdi.

"KARARI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ"

 Kocagöz'ün yurttaşları ile buluşacağını dile getiren Zeybek, "12 Nisan tarihinde meydana gelen kaza sonrasında uzun süre tutuklu kalmıştır. Haksız yere tutuklu kaldığını düşünüyoruz. Geç de olsa mahkemede bugün kendisi ile ilgili vermiş olduğu tahliye kararıyla da Kepez halkına yapacağı hizmetler için bir başlangıç olmuştur. Bu dönem içerisinde zor şartlarda kalmıştır kendisi... Sağlık sorunları nedeniyle de biraz sonra basının önünde de göreceksiniz ciddi bir biçimde kilo kaybına uğramıştır. O nedenle biz bugün 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu Mesut başkan lehine tahliye kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Tekrar geçmiş olsun" dedi.

Zeybek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmekte olan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e de hızlı bir biçimde tahliye kararını ilettiklerini sözlerine ekledi.


 

Muhabir: DUYGU TEKİN