Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104'ncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Kepez Belediye Başkanlığı Hizmet Binası önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni düzenlendi. Düzenlenen törende tutuklu olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün koltuğuna çocuk başkan İmran Babacan oturdu. Başkan Babacan’ın ilk talimatı ise güvenli parkların oluşturulması oldu. 

BAŞKANLIĞA ALTEKİN VEKALET ETTİ

Antalya’da yaşanan teleferik kazasının ardından tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün yerine bugün Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Refik Emre Altekin vekâlet etti. Kepez Belediye binası önünde Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edildi.  

MESUT KOCAGÖZ'ÜN SELAMINI İLETTİ

Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Refik Emre Altekin, çelenk töreninin ardından yaptığı konuşmasında, teleferik kazasının ardından tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığını söyledi. Törene katılan herkese selamlarını ileten Kocagöz’ün milli iradeye aykırı bir şekilde tutuklandığını ifade eden Altekin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyoruz. Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün hepinize çok selamları var. Bugün belediye başkanımıza ve milli iradeye yönelik bu uygulamayı kabul etmiyoruz.”

Antalya'da Çerkesler 160 yıl önceki soykırımı andı Antalya'da Çerkesler 160 yıl önceki soykırımı andı

ÇOCUK BAŞKAN BABACAN’IN İLK TALİMATI

Belediye başkanlığı koltuğuna kısa sürelide olsa oturan General Sadi Çetinkaya İlkokulu 2'inci sınıf öğrencisi İmran Babacan’ın ilk talimatı Park ve Bahçeler Müdürüne oldu. Babacan, ilk talimat olarak parklarının tamamının güvenli ve daha yeşil olmasını istedi. Çocuk başkanın diğer talimatları ise ilçe genelinde alt ve üst yapı çalışmalarının titizlikle yapılmasını istedi. 

BAŞKANA BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

Babacan’ın sembollük başkanlığının ardından Belediye binası önünde kendisine bisiklet hediye edildi. Bisikleti Babacan’a Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Refik Emre Altekin hediye etti. Belediye binası önünde çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından tören sona erdi. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER