MHP'nin Kumluca İlçe Kongresi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Kongreye, MHP Antalya milletvekilleri Abdurrahman Başkan ve Hilmi Durgun, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, MHP İl Başkanı Onur Temel, MYK üyeleri ve diğer siyasi partilerin ve STK'ların temsilcileri katıldı.

KONGRE PROTOKOLÜ VE RAPORLAR

Divan kurulu oluşturulduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Bayram Açıkyürek ve Hakan İnce tarafından sırasıyla faaliyet ve mali raporlar okundu ve onaylandı.

YÜLCEL KAPLAN'IN AÇIKLAMLARI VE HEDEFLERİ

Mevcut Başkan Yücel Kaplan kongrede yaptığı konuşmada,

"Milliyetçi Hareket Partisi 54 yıllık bilgisi ve tecrübesi ile Türk milletine hizmet etmektedir ve etmeye devam edecektir. MHP Türk milletinin umududur. Kumluca'da yenilenmiş ilçe yönetimimizle hizmet etmeye devam edeceğiz. Hedefimiz 31 Mart 2024 belediye seçimlerinde Kumluca Belediye Başkanlık makamına 3 hilalli bir belediye başkanının oturmasını sağlamaktır" dedi.

ANTALYA MİLLETVEKİLİ ABDURRAHMAN BAŞKAN'IN MESAJI

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan,

"14 ve 28 Mayıs'ta çok önemli bir seçim yaptık. Bu önemli seçimle Türk milleti özellikle Türk gençleri ülkemizin bekası adına bölünmeye ve bölünme planlarına 'dur' demiştir" ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİM KURULU 

Yeniden seçilen MHP ilçe başkanı Yücel Kaplan'ın yeni yönetim kurulu listesi Egemen Atasoy, Ömer Tekin, Bayram Açıkyürek, Tahir Girgin, Hakan İnce, Metin Kanat, Osman Durakoğlu, Mustafa Hoyrazlı, İbrahim Akdeniz, Erçin Soytürk, Yaşar Coşkun, Sefa Karamıklıoğlu, Sadık Gökhan Köleoğlu, Zeki Çiftçi, Mehmet Abaydın, Mustafa Yıldırım, Mücahit Kavacık'tan oluştu.