Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, yaz tatili döneminde anne ve çocukları bir araya getiren keyifli bir etkinliğe imza attı. Anne-Çocuk Sanat Atölyesi kapsamında düzenlenen seramik atölyesinde, çocuklar anneleriyle birlikte keyifli vakit geçirirken, sanatsal becerilerini geliştirme imkanı da buldular.

ANNE-ÇOCUK SANATSAL VAKİT GEÇİRDİLER

Etkinlikte çocuklar, rengarenk seramikleri kullanarak özgün tasarımlar ortaya koydular. Bu sayede el becerilerini geliştiren, hayal güçlerini kullanan ve iş birliği yeteneklerini artıran çocuklar, unutulmaz bir öğrenme deneyimi yaşadılar. Anneler de çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. Etkinliğe katılan 2 yaşındaki Melis Özmen, "Annemle birlikte geldik, çok eğleniyorum. Yarın da arkadaşımla geleceğim" dedi. 12 yaşındaki Aden Koban ise "Bugün seramik yaptık, çok güzel oldu. İyi ki geldik" diyerek mutluluğunu ifade etti.

YAZ BOYU DEVAM EDECEK 

Yoğun ilgi gören Anne-Çocuk Sanat Atölyesi, ailelerin birlikte keyifli vakit geçirmesine ve çocukların sanatsal yönden gelişmesine katkı sağladı. Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi'nin düzenlediği bu tür etkinlikler, yaz tatili boyunca devam edecek.

Kaynak: İHA