Özge Peker, Sedat Peker'in 2021 yılında YouTube üzerinden yaptığı açıklamalar sonrasında gündeme gelmiştir. Eşine yönelik yapılan suçlamalara karşı kendisini ve aile bireylerini savunmuştur. Bu anlamda Sedat Peker hakkında birçok suçlama bulunmaktadır. Bu suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, cinayet işlemek ve yasaklı madde ticareti yapmak yer almaktadır. Sosyal medyayı ise aktif olarak kullanmamaktadır. Peki, Özge Peker kimdir? İşte tüm detaylar…

Ozge Peker Kimdir 2

Özge Peker Kimdir?

Özge Peker 1981 yılında doğan ve Türkiye'de tanınan bir avukattır. Aynı zamanda organize suç örgütü lideri olarak bilinen Sedat Peker'in eşidir. Özge Peker, Sedat Peker'in hukuki işlerini takip eden bir avukattır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra kendi hukuk bürosunu açmıştır. Ceza hukuku ve aile hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır.

Sedat Peker Eşi Nereli?

Eğer Sedat Peker eşi kimdir diye merak ediyorsanız Özge Peker'in doğum yeri veya ailesi hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Bazı kaynaklara göre Peker, Kafkas kökenli bir ailenin kızıdır ve Karadeniz bölgesinden gelmedir. Sedat Peker ile 2008 yılında Kandıra Cezaevi'nde evlenmiştir.

Özge Peker Kaç Yaşında?

Kendisinin doğum tarihi 1981'dir. Özge Peker yaşı 2024 yılı itibariyle 43 yaşındadır. İnternet kaynaklarında pek bilgiye yer verilmeyen bir karakterdir. Bu anlamda Özge Peker burcuna dair de herhangi bir veri bulunmamaktadır.

Ozge Peker Kimdir 6

Özge Peker Kaç Çocuğu Var?

Özge Peker 2008 yılında Sedat Peker ile evlenmiştir. Bu evlilikten Boğaçhan Talha Peker ve Filiz Lina Peker adında iki çocukları dünyaya gelmiştir. Özge Peker'in eşi Sedat Peker'in ise önceki evliliklerinden iki oğlu daha vardır. Onların isimleri ise Serdar Han Peker ve Celal Han Peker şeklindedir.

Özge Peker Eski Hali

Özge Peker kimdir sorusu kapsamında ünlü avukatın eski hali de merak edilmektedir. Fakat bununla ilgili görseller ya da bilgiler medyada yer almamaktadır. Peker'in kişisel hayatına dair görseller bu anlamda halka açık tutulmamıştır.

Ozge Peker Kimdir 7

Özge Peker Sedat Peker Nasıl Tanıştı?

Özge Peker mesleği avukatlıktır. Kendisinin genç bir avukat olarak Sedat Peker'in duruşmalarını izlemeye gittiği, Peker'e olan hayranlığının zamanla aşka ve evliliğe dönüştüğü yönünde haberler mevcuttur. Bu bilgiler magazin haberleri veya röportajlarda dile getirilmiştir. Ancak bu tür kişisel hikayeler kesinleşmiş veya resmi kaynaklardan gelme olmadığı için belirli bir doğruluk payı yoktur.

Ozge Peker Kimdir 3

Sedat Peker Kimdir?

Sedat Peker 26 Haziran 1971 tarihinde Sakarya'da doğmuştur. Kendisini pan-Türkist ve Turanist olarak tanımlayan Peker, organize suç örgütü kurma iddiasıyla hüküm giymiş bir Türk mafya lideridir. 1990 yılında kurduğu bir otomobil firmasının dolandırılması sonrasında yasa dışı faaliyetlere yönelmiştir. 1997 senesinde ise Rize'de bir cinayete karışmış ve iki adamı müebbet hapse mahkum olurken kendisi serbest kalmıştır.

2000'li yıllarda siyasi bağlantılar kurarak nüfuzunu artıran Peker, 2014 yılında cezaevinden çıktıktan sonra AKP ile yakınlaşmıştır. 2020 yılında yurt dışına kaçarak YouTube üzerinden yaptığı videolarda Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve siyasetçileri hakkında çeşitli suçlamalarda bulunmuştur. Bu videolar Türkiye'de büyük yankı uyandırmış ve siyasi gündemi meşgul etmiştir. Peker hakkındaki suçlamalar arasında cinayet, yasaklı madde ticareti, silah kaçakçılığı ve rüşvet yer almaktadır. Kendisi hakkında halen birçok soruşturma ve dava devam etmektedir.

Bu yazımızda sizin için Özge Peker kimdir, nerelidir gibi sorulara yanıt aradık.

Kaynak: HABER MERKEZİ