CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün teleferik kazası bahane edilerek tutuklanmasının düpedüz siyasi bir karar alındğını söyledi. Ankara'da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuşan Özel, "Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz için verilen tutuklama kararı hukuki değildir, vicdanı değildir, ahlaki değildir" dedi. "Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz'ün arkasındayız" diyen CHP Lideri Özgür Özel, hukuki süreci yakından takip ettiklerini bildirdi.

CHP lideri Özgür Özel, Ankara'daki Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuştu. Özel'in erken seçimle ilgili sözleri dikkat çekti. Özel "Bunun bir yerel seçim olduğunu, sarı kart gösterilmesi gerektiğini, bu seçimin genel sonuçlar doğurmayacağını ama genele mesaj vereceğini söyleyip AK Partiliden de MHP'liden de oy istedim. Bu teveccüh görüldü. Bu seçmene seçimden sonra bu bir yerel seçim deyip erken seçim çağrısı yapmak bu seçmenle kurduğumuz akdi bozmak demektir" dedi.

Mersin Mut Belediyesi borçlarını dev afişle ilan etti Mersin Mut Belediyesi borçlarını dev afişle ilan etti

"4 YIL BOYUNCA SİZİ İZLEYECEĞİM"

Seçim sonrası örgütün sürekli seçim motivasyonuyla çalışmak zorunda olduğunu hatırlatan Özel, "Her geçen gün iktidara yürüdüğümüzün bilinciyle, ciddiyetiyle ve sorumluluğuyla davranmak durumundayız. Milletimiz birilerine sarı kart gösterirken bize bir az önce bahsettiğim krediyi tanımıştır. 4 yıl boyunca sizi izleyeceğim ve kararı vereceğim demiştir. Oylarımızı kalıcılaştırmalıyız. Erken seçim çağrısı yapmak akdi bozmak demektir. Erdoğan’ın ilk başlarda mektubu doğru okuyup şimdi martaval okuması bundandır. Varsın milletin mesajını almasınlar. Millet mesajı almayanları da mesajı doğru alanları da bilir" diye konuştu.

"ERKEN SEÇİM AKDİ BOZMAK DEMEKTİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, her konuşmasında 4 yıllık seçimsiz bir dönemin altını çizdiğini kaydeden Özel, "Ben bunun bir yerel seçim olduğunun, sarı kart gösterilmesi gerektiğini, bu seçimin genel sonuçlar doğurmayacağını ama genele mesaj vereceğini, ses duyuracağını söyleyip AK Partiliden de MHP'liden de oy istedim. Bu teveccüh görüldü. Bu seçmene seçimden sonra bu bir yerel seçim deyip erken seçim çağrısı yapmak bu seçmenle kurduğumuz akdi bozmak demektir. Bir erken seçim talebi olacaksa o şöyle olacaktır, sarı karttan anlamayıp ikinci sartı kartı arananlar var. Örneğin MHP. Bizimkiler CHP'ye oy vermedi diyor. Niye? Bal gibi var bütün sonuçlar ortada. Çünkü bizim gibi bakmıyor. Bize verilen oylar değerlidir, başımızın üstündedir, hak edeceğiz ve kalıcılaştırmak istiyoruz, biz görüyoruz o oyu. Belki de emanettir, ihanet etmezsen burada kalır. Ama o daha ilk günden geçen daha geçen seçim kendisine oy vermiş seçmene sen CHP'lisin diyor, sen oralı oldun artık diyor, sen hainsin diyor. Hepimize diyordu ya, sıra yıllardır oy aldığı seçmene geldi."

Kaynak: HABER MERKEZİ