Muğla'nın Fethiye ilçesinde suç örgütü kurduğu gerekçesiyle polis memurluğundan ihraç edilen ve bir suç örgütüne yönelik operasyonda yakalanıp tutuklandıktan sonra tahliye edilen 'Hanımağa' olarak bilinen 45 yaşındaki Güniz Akkuş, uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

SUÇ ÖRGÜTÜ KURDUĞU GEREKÇESİYLE POLİSLİKTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ 

Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi Ovacık mevkisindeki bir otelin önünde meydana gelen olayda suç örgütü kurduğu gerekçesiyle polis memurluğundan ihraç edilen ve 'kasten öldürme', 'yaralama' ve 'yağma' gibi olaylara karıştığı gerekçesiyle 2021 yılında bir suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanıp, aynı yıl tahliye edilen 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş, otel önünde silahlı saldırıya uğradı.

ŞÜPHELİLERİ YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI 

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Akkuş, yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Akkuş, bir süre sonra hastaneden kendi isteğiyle ayrıldı. Polis, şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: DHA