Antalya’da pazar günlerinin buluşma noktası! Muratpaşa Pazar Pazarı'nda güncel sebze meyve fiyatları... Antalya’da pazar günlerinin buluşma noktası! Muratpaşa Pazar Pazarı'nda güncel sebze meyve fiyatları...

AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, dünyanın ilk rahim nakli ve Türkiye'nin ilk yüz ile çift kol nakline olan katkıları nedeniyle ' TÜSEB Aziz Sancar Bilim Ödülü'ne layık görüldü. Özkan, ödülünü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan teslim aldı.

9. TÜRK TIP DÜNYASI KURULTAYI

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödül töreni büyük ilgi gördü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, etkinliğe video mesajı ile katılarak ödül sahiplerini tebrik etti.

ERDOĞAN'DAN YAPAY ZEKÂ VURGUSU

Erdoğan, kurultayın bu yıl "yapay zekâ" temasıyla düzenlendiğini belirtti ve yapay zeka teknolojilerinin 2030 yılında 1,5 trilyon dolarlık pazara erişeceğini ifade etti.

BAKAN KOCA'DAN ANLAMLI MESAJLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hekim, çocukların, hastaların, yaşlıların, barışın tarafındadır, savaşın tarafındakiler bellidir. Bizler için hastanın ırkı, dini, kimliği önemli değildir. Önemli yegâne şey onun insan oluşudur. İnsanlığın, vicdanın sınandığı zamanlarda ülkelerin sınırları hekimlerin önünde sınır olmaktan kalkmalıdır. Oppenheimer’ların karşısında Aziz Sancar’larla bir aradayız" dedi.