Fenerbahçe Başkanlığına adaylığını açıklayan iş insanı Sadettin Saran, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlediği lansmanda kongre kulüp üyeleriyle bir araya geldi. Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu eski Başkanı Vefa Küçük de toplantıda yer alarak Saran'a destek verdi. 

Alanya, Avrupa'ya kapısını açtı Alanya, Avrupa'ya kapısını açtı

"NE SABIR NE SÜRE İSTİYORUZ"

Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak için çalışacaklarını aktaran Saran, adaylık süreci ile ilgili bilgiler vererek, "Kasım ayında Ali Koç ile buluştum. 'Maddi manevi çok büyük emek verdiniz, bu işi öğrendin, devam edecekseniz biz arkandayız ancak devam etmeyecekseniz biz bu işi çok iyi yaparız ve göreve talibiz' dedim. O da, 'Çok iyi yapacağına ben de inanıyorum' dedi. Kulüp bilançolarına, defterlere bakmamız için resmi olarak aday olmamız gerekiyordu. Takım şampiyonluğa gidiyor, kongre sürecine de sokmak istemiyoruz ama madem öyle dedik 48 saatte büyük teveccühle 500 imzayı topladık. Bunun için de çok teşekkür ediyoruz." dedi. 

"FENERBAHÇE HEPİMİZİNDİR"

Göreve mutlak başarı inancıyla talip olduklarını ifade eden 59 yaşındaki iş insanı Saran, "Göreve gelirsek ne sabır ne de süre istiyoruz. Fenerbahçe’yi şampiyon yapacağız. Hem saha içinde hem saha dışında mücadele ediyoruz. Oyuncularımıza uzanan elleri kırmasını biliriz" şeklinde konuştu. Kongre üyelerinden yoğun alkışlarla destek gören Saran, sözlerini şöyle noktaladı:  "Fenerbahçe hiçbir şahsa ait değildir. Fenerbahçe sizindir Fenerbahçe bizimdir. Fenerbahçe hepimizindir" 

Kaynak: İHA