“Özellikle Suriye’den ülkemize giren sayısız ruhsatsız silah büyükşehirlerde satışa sunuluyor” şeklinde açıklama yapan Uğur Poyraz, “Reyting rekorları kıran/kırdırılan dizilerin topluma verdiği;

“Vatan haini olma, devlet düşmanı olma geri kalan tüm suçlar mübah” mesajları toplumu derinden sarsıyor” dedi.

BİZ MECLİSTEYİZ YA SİZ?

Sosyal medya hesabından “ Kontrolsüz bireysel silahlanma. Özellikle Suriye’den ülkemize giren sayısız ruhsatsız silah büyükşehirlerde satışa sunuluyor. Reyting rekorları kıran/kırdırılan dizilerin topluma verdiği; “Vatan haini olma, devlet düşmanı olma geri kalan tüm suçlar mübah” mesajları” şeklinde açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Gelişme çağındaki gençlerin ve aşağıdaki olaydaki gelişmesini tamamlamamış ve tamamlaması da mümkün görünmeyen primatların bu mesajları kendilerine vahiy zannetmeleri.  Sayısız hakim savcı alınmasına rağmen, cemaat tarikat şucu bucu ayrışmaları ile daha da hantallaşarak fonksiyonları geciken ve işlevsizleşen Türk Yargısı,  Ekonomik kriz, tahammülsüzlük, kendi kurallarını koyma ve uygulamanın olağanlaştırılması, Polisin sokaktan çekilip teknik dinleme konforu ile çetelerle mücadeleye etmeye çalışması.  Ve sonuç Tekel büfesinde yaşanan katliam haberi ve içeriğindeki görüntüler.  Çözüm ise yukarıda saydığım hususların derhal ve kararlılıkla tanzimi.”