Manavgat’ta partisi CHP’nin delegeleriyle buluşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Manavgat’a 5 yılda 2 milyar 424 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. Konyaaltı’nda da CHP Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Böcek, Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün, CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerine yönelik açıklamalarına yanıt verdi. 

“ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARDIK”

Başkan Böcek, Manavgat'ta CHP delegeleriyle birlik ve dayanışma yemeğinde bir araya geldi. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, milletvekilleri Sururi Çorabatır, Aliye Coşar, Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara’nın da katıldığı yemekte, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Manavgat'ta 15 yıl boyunca hizmet eden Şükrü Sözen’le birlikte çok güzel işler başardıklarını söyleyen Başkan Böcek, “Yeni dönemde Niyazi Nefi Kara ile yeni projeleri de birlikte hayata geçirmeyi arzuluyoruz. Manavgat, Niyazi Nefi Kara ile yoluna devam edecek” dedi.

“NE PROJE VARSA HAYATA GEÇECEK”

Başkan Muhittin Böcek, yeni dönemde de Antalya için Manavgat için yapılması gereken ne proje varsa hayata geçireceklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 19 ilçeye ayrım yapmadan hizmet verdiğini aktaran Başkan Muhittin Böcek, “Manavgat’a toplam 2 milyar 424 milyon yatırım yaptık. Özellikle Manavgat’a içme suyu anlamında önemli yatırımlar kazandırdık. 113 milyon TL’lik yatırım ile 154 km içme suyu yatırımı gerçekleştirdik. Belenobası’na 158 milyon TL’lik içme suyu yatırımı yaptık. Yeşilbağ Mahallemizin yolu olmayan yerlerine katırlarla malzeme taşıyarak içme suyu getirdik. Bugüne kadar yapılmayanları yaptık” diye konuştu.

Hakan Tütüncü, projelerini tanıttı! 15 yeni yol ve metronun ilk adımı... Öğrencilere, emeklilere, yeni evlilere destek.. Hakan Tütüncü, projelerini tanıttı! 15 yeni yol ve metronun ilk adımı... Öğrencilere, emeklilere, yeni evlilere destek..

“BİRLİKTE YOL ALACAĞIZ”

Böcek, ardından CHP Konyaaltı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Konyaaltı ilçesi Atatürk Bulvarı üzerindeki merkezin açılışına CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz, Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Cem Kotan, Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, il ve ilçe örgütlerinin yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Miting havasında gerçekleşen açılışta konuşan Böcek, “Gençliği, dinamizmi ve enerjisiyle Konyaaltı'nda Cem Kotan'ı belediye başkanı yaparak yeni hizmetlerde, projelerde birlikte yol alacağız. İnanıyoruz, başaracağız. Herkesin Başkanı olmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e de hizmetleri için teşekkür etti.

“HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIZ”

Gazipaşa’dan Kaş’a kadar, 19 ilçede 913 mahallede doğru projelerle ve liyakatli kadrolarla Antalya’yı yönetmeye devam edeceklerinin altını çizen Böcek, Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerine yapmış olduğu ‘yetersizlik’ vurgusuna yanıt verdi. Herkesin belediye başkanı olarak, herkese hizmet edeceklerini belirten Başkan Böcek, “Hiçbir adayla tartışmamız olmayacak. En büyük rakibimiz kendimiz. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya, 5 yıl daha herkesin belediye başkanı olacağıma söz veriyorum” dedi. 

BAŞKAN TÜTÜNCÜ NE SÖYLEMİŞTİ?

“1200 kilometreden fazla yeni yol açtık Bütün bunları belediyenin imkanlarıyla, kendi araçlarıyla yapıldı. Kepez’e 15 yılda 3,5 milyon metre kare yeni yeşil alan ilan ettik ve 500 mahalle parkı kazandırdık. Şu anda Kepez’de 50’den fazla kültür sanat faaliyeti yapabileceğimiz alanlar var. Aynı anda 100 bin kişiye hizmet verebileceğimiz kültür sanat alanlarımız var.  Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde de 18 tane aynı anda toplantı yapabileceğimiz salonlarımız var. Antalya Büyükşehir Belediyesi bugün gelsin Mimar Sinan Kongre merkezi gibi bir kongre merkezi yapsın.”
 

Muhabir: DUYGU TEKİN