Yaz aylarının gelmesiyle beraber Antalya ve İstanbul’un ortak derdi gün yüzüne çıktı. Sıcakların artmasıyla beraber gece uykularını kabusa çeviren sivrisinekler uyanmaya başladı. Uyanan bu sivrisinekler sadece vatandaşları rahatszı etmiyor aynı zamanda sağlık açısından da ciddi bir risk oluştuyor. Bu durum karşısında uyanan bu sivrisineklerin vatandaşları rahatsız etmesini önlemk için belediye ekipleri gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor.  

İSTANBUL'DA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Başakşehir Belediyesi, yaz aylarında artan sivrisinek ve haşeratlarla mücadele için saha çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. İlçe sakinlerinin huzurlu ve rahat bir yaz mevsimi geçirmesi amacıyla belediye ekipleri, hem gündüz hem de gece ilaçlama yapıyor. Bu çalışmalar, Başakşehirlilerin özellikle sıcak yaz akşamlarında rahat nefes almasını sağlıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, sivrisinek ve karasineklere karşı park ve bahçelerden su kanallarına, rögarlardan derelere kadar vektörlerin üreme alanlarını sürekli olarak denetim altında tutuyor. 

AYNI DERTTEN ANTALYA’DA MUSTARİP 

İstanbul’un yaşadığı derdin bir diğer ortağı ise Antalya. Özellikle sıcaklıkların rekor seviyelere çıktığı Antalya’da sivrisinekler ciddi bir sorun teşkil eder hale geldi. Bu durum karşısında Antalya Büyükşehir ekipleri yoğun çaba sarf edip ilaçlama işlemlerine sürdürüyor. Geçen yıl yaşanan skandalların bu sene yaşnamaması için büyük çaba sarf eden büyükşehir belediyesi orman yangınlarından sonraki en büyük sorunun sivrisnekler olduğunun farkında. Antalyalılar büyükşehir belediyesinin bu konuya daha fazla önem vermesini istiyor. Sivrisinekler sadece rahatsız edici olmakla kalmıyor, aynı zamanda ciddi bir sağlık sorunu da teşkil ediyor. Bu nedenle, Antalyalılar belediyenin ilaçlama çalışmalarını artırarak, şehrin her köşesinde sivrisinekle etkin bir şekilde mücadele edilmesini istiyor.

Sinek Ilaçlama (1)

                                   
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP