Doğru kadro ile sahaya çıkması halinde Antalyaspor’un bu ligde derece yapacak potansiyelinin olduğunu görmek için mutlaka düşme hattına çok yaklaşması gerekiyormuş.

Teknik heyetin, kendi transferlerini oynatmak için hak eden oyunculara haksızlık yaptığını anlayabilmesi için, haksızlık yaptığı isimlerin yeteneklerine mecbur kalması gerekiyormuş.

Antalyaspor’da bazı gerçeklerin daha iyi anlaşılabilmesi için ağır bedellerin ödenmesi gerekiyormuş. Kayserispor karşısında sahaya sürülen kadro, bir hafta önce Kasımpaşa maçında da sürülseydi çok şeyler değişebilirdi.

Sırf ‘Ben transfer ettirdim’ inadıyla miadını doldurmuş isimlere bu kadar şans tanınmasaydı, Antalyaspor hem puan olarak çok başka yerlerde olurdu hem de birkaç genç oyuncuyu daha vitrine çıkarırdı.

Her maç günü olduğu gibi Kayseri maçından önce de arayan soranlar ve maçla ilgili tahminimi soranlar oldu. Tamamına, “Emrecan-Ufuk-Fredy-Wrght” oynarsa rahat bir galibiyet gelir” dedim. Büyük takımlarda forma giymedim, futbolu çok iyi bildiğimi de iddia etmiyorum. Ancak futboldan az çok anlayan hemen herkes böyle düşünürken, teknik ekibin doğru kadroya mecbur kalması için bu kadar puan kaybına tahammül etmesine anlam verilemiyor.

Kayserispor galibiyeti kesinlikle sürpriz değil. Hatta Emrecan-Ufuk ikilisi sahaya sürülseydi, Kasımpaşa deplasmanından da galibiyet ile dönülürdü. Antalyaspor, kaybettiği birçok maçı da bu şekilde kazanabilirdi ve şu anda sıralamada bambaşka yerlerde olabilirdi.

Emrecan’ın varlığı, yanındaki Veysel’i de arkasındaki Helton Leite’yi de rahatlattı. Ufuk’un varlığı Fernando’nun çok daha rahat oyun kurmasına neden oldu. Bu takımda Fernando’nun yanında oynayabilecek tek isim Ufuk Akyol’dur. Ufuk yoksa orada sadece Bünyamin Balcı oynayabilir. Çünkü Fernando savunma yönü zayıf bir isim ve onun açığını Soner Aydoğdu kapatamadı, Erdal rakip de kapatamaz.

Ligin sonu gelmişken teknik ekibin doğru kadroya sahaya sürmek zorunda kalmasını alkışlamamız beklenmesin. Benim beklentim, bugüne kadar yapılan hatalar nedeni ile kaybedilen puanlar, yapılan yanlış transferler nedeni ile kulübün maaş ödeyemez duruma gelmesi ve bunun hesabının sorulması. Yoksa transfer yasağı olan, savunmadaki 4 isimden 3’ünü oynatamayan bir takımı yendi diye kimse benden ekstra bir tebrik dahi beklemesin.

Nuri Şahin hem benim hem Antalya’nın hem de Türk futbolunun çok şey beklediği bir isim. Geçtiğimiz sezon bu beklentilere çok iyi karşılık verdi. Ancak bu sezon herkesi hayal kırıklığına uğratan bir transfer dönemi geçirdi, tüm sakatları takıma topladı ve bunun sonucu olarak da kulübe çok büyük bir maddi enkaz bıraktı.

Toparlasın, yine alkışlayalım.