Pazar günü Gaziantep FK ile sezonun belki de en kritik maçı diyebileceğimiz bir maça çıktı Antalyaspor. Camianın beklentisi, amasız fakatsız, attığından bir fazla atıp 3 puan alınmasıydı ama maalesef sahada bırakın kazanmayı, 1 puan alabilecek bir oyun bile ortaya koyamayan bir Antalyaspor vardı. Kulübün sosyal medya hesaplarından maç öncesi paylaşılan fotoğraflara 5 saniye bakan aklı başında bir insanın çok zor bir maç olacağını anlayabilmesi mümkündü aslında ama insan yine de ‘bir ihtimal’ diyor sahada Antalyaspor olunca. Bir önceki cümlede sözünü ettiğim şey, maç öncesinde servis edilen fotoğraflarda, sahada şöyle bir dolaşmak için çıkan futbolcuların yüzlerindeki gerginliğin okunuyor olmasıydı. Bir çoğunun gözünden fırlayan ve izleyiciye geçen tedirginlik, saha dışında ve soyunma odasında bilmediğimiz olumsuz bir şeylerin olduğu yönünde bir izlenim bıraktı bende. Maç başladıktan sonra izlediğimiz oyuncuların beden dilleri ve oynadıkları oyun da farklı bir şey anlatmadı bana. Antalyaspor takımı idarecilerinin, golcü ya da savunma oyuncusu takviyesinden önce yapması gereken daha önemli işleri var. Paralarını mı alamıyorlar? Kendi aralarında huzursuzluk yaratacak bir şey mi var? Teknik ekiple olan herhangi bir sorun ya da antrenman sistemi mi bu adamları mental olarak bu seviyeye geriletiyor? Takım içinde, tribüne ya da ekrana yansımayan ama takım içinde iltimaslı olan birileri mi bu gerginliğin nedeni? Uzak ihtimaldir elbette ama idari kadrodaki aleni şekilde İstanbul takımı taraftarlığı yapan birileri mi bu huzursuzluğun nedeni? En son nedenle çok ilgilenmiyor olabilirler, bu taraftarın rahatsızlığı, buna sonraki yazılarda döneceğiz ama diğer saydığım noktalar yönetim tarafından ivedilikle irdelenmeli ve bir çözüm yolu aranmalıdır.

Rizespor maçından sonra ‘ateşimiz bol olacak’ yazmıştım. Ensemizde hissettiğimiz ateşin tam ortasındayız artık. Alt taraftaki takımların yeni haftada da kazanmalarıyla birlikte etrafımız cayır cayır yanıyor. Yukarıda, ne halde olduğunu yazdığım oyuncuların önümüzdeki birkaç maçta üst düzey bir reaksiyon göstereceğine olan inançlarını kulübün sosyal medya hesaplarındaki görsellerden bakıp görebilirsiniz.

Transfer yapılması gereken noktaların olduğunu biliyorum. Sezon başından bu yana konuşuyoruz da ama bence birinci öncelik, bu takımın bütün oyuncularına yeniden savaşma motivasyonunu kazandırmakolmalı.