Oynadığı son 7 maçın 6’sını kazanmış, kalan bir maçında da Adana Demirspor gibi bir takıma karşı deplasmanda gol yemeden beraberlikle ayrılmış, 3 gol yemiş 13 gol atmış ve 19 puan toplamış bir Antalyaspor gerçeği var önümüzde. Bahsettiğim 7 maçın öncesindeki iki maçtan da golsüz beraberlikle ayrılmış. Bunlardan bir tanesi de senelerdir puan almakta zorlandığı Beşiktaş deplasmanı. Yani, 9 maçtır bileği bükülmeyen, kalesini de gole kapatmış bir Antalyaspor’u keyifle ve gururla seyrediyoruz. Ligin ilk yarısının sonuna kadar aksayan bölgelere transfer edilen oyuncuların katkılarıyla, adeta yeniden doğan bir Antalyaspor. Şu an elde olan kadro ve teknik ekip sezon başında olsaydı nerelerde olurduk acaba demeden edemiyor insan.

Hafta sonu oynanan Altay maçı özelinde konuşmak gerekirse, Haji Wright’ın nihayet dönüşü derim. Bir gol bir asist ile skora direkt katkı veren Haji’nin bu performansını da takımda kolej havası estiren Nuri Şahin faktörüne bağlıyorum. Her oyuncuyla o oyuncunun karakteri yönünde iletişim kurarak motivasyonlarını artırdığını düşündüğüm Nuri Hoca, kazanan kadroyu neredeyse her hafta değiştirmesine rağmen aksamayan takım anlamında da büyük alkışı hak ettiğini söylemeliyim.

Devre arasına düşme potasına giren Antalyaspor neredeyse bütün otoriteler tarafından düşmenin en büyük adayı olarak gösteriliyordu. Yeni transferlerle kabuk değiştiren takım 9’uncu sıraya kadar tırmandı. Önümüzdeki hafta iç sahada Hatayspor, sonraki hafta da Alanyaspor maçlarının kazanılması halinde sıralamada beklenmedik hedeflere doğru gidilebilir. Tam da burada devreye yine Nuri Şahin faktörünün girerek, bana göre hedef maçlar olan Hatay ve Alanya maçlarına takımı ekstra motivasyonla çıkaracaktır. Elinde bu kadar motive bir oyuncu grubu olan ve rüzgârı da tamamen arkasına alan, özellikle genç ve hedefleri olan bir teknik adamın aksi yönde hareket etmesi de beklenmemeli. Antalya’da oynanan son iki maçta arkasına aldığı taraftar baskısı Hatayspor mücadelesinde katlanarak artacaktır.

Devre arası transferlerinin katkılarıyla katlanarak artan bir diğer şey ise Antalyaspor Yönetimi’nin kredisi. Muhakkak daha önceleri de çok olumlu transferler yapıldı, takım zor durumlardayken iyi işler yapan yönetim kurulları oldu ama 2021-2022 devre arası transfer dönemi kadar verimli transferlerin yapıldığı görülmüş müdür? Bilemiyorum. Bu anlamda oyuncular ve teknik ekibi ne kadar övüyorsak, Aziz Çetin Başkanlığındaki transfer komitesini de alkışlamak olmazsa olmaz bir durumdur. Düşme potasındayken ilk 5 hedefini eleştirdiğimiz Başkan’ın aynı hedefi umarım hala devam ediyordur. Eğer öyleyse, Hatay ve Alanya maçları daha da önemli hale gelecektir.

Hep futbol konuşuyoruz. Farklı branşlara pek gözümüz kaymıyor ama Antalya’nın üst liglerde temsil edildiği farklı branşlar da var. Hentbol Kadınlar Süper Lig’inde mesela Konyaaltı Belediyespor Avrupa Kupalarına katılma mücadelesi veriyor. Hafta sonunda Bodrum’da Yalıkavakspor ile karşılaşan Konyaaltı, son saniyede yediği golle deplasmandan beraberlikle döndü. Hafta içinde de Türkiye Kupası çeyrek final maçı oynayacak olan takım maçlarını Akdeniz Üniversitesi içerisindeki Mavi Salon’da oynuyor. Salon sporlarına meraklı Antalyalıların bilgisine sunmuş olalım.

İyi haftalar...