CHP Antalya İl Kadın Kolları kongresinde bugün gerçekleştirildi. Kongreden küçük küçük notları paylaşalım.
Saat 11.00'de başlayan kongrede salonda görsel ağırlığı Necla İnci Bayrak lehineydi. Her tarafta Necla İnci Bayrak'ın gorsellerinin bulunduğu materyalleri görmeniz mümkündü. Benzer bir görüntü, delege ve izleyiciler açısından da, Necla İnci Bayrak'ın rengi olan beyaz giyimli kişilerin çokluğu dikkat çekiyordu. Bir anlamda tribünlere beyaz liste, yani Necla İnci Bayrak hakimdi.
Bu noktada şunu belirtmekte fayda var. Necla İnci Bayrak ekibi, başta Muratpaşa olmak üzere daha organize ve motivasyonu yüksekken, Sultan Yeğen ekibi, Kepez dahil olmak üzere bu konuda geride kalıyordu.
Kongreye katılım, ilk saatlerde düşükken, ilerleyen saatlerde katılım gittikçe arttı.
Yapılan konuşmalarda, genellikle kazanılan belediyelerin de etkisiyle başarı havası ve bunun yarattığı etki hakimdi ve yapılan eleştiriler de bu havanın etkisi ile dile getiriyordu.
Sıra adayların konuşmasına geldiğinde, salonda sayı önemli ölçüde arttı ve ilgi doruk noktasına çıktı.
İlk konuşmacı olarak mikrofona gelen Sultan Yeğen, konuşmasında önce kendisine dönük olarak dile getirilen 'on yıldır neredeydi' eleştirisini yanıtladı ve 2015 milletvekili adaylığı, 2023 secim komitesi üyeliğini hatırlattı. Ardından da nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceğinden söz ederek projelerini aktardı. İçerik olarak oldukça güçlü ancak sunum olarak zayıf bir konuşmaydı. Zira, Yeğen sanki bir parti kongresinde değil de bilimsel bir kongrede sunum yapan bir akademisyen havasındaydı. 
Necla İnci Bayrak da konuşmasında, kendisinin tüzükte olmamasına rağmen, il başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini ve 'doğal delegelik' hakkını kullanmadığını söyleyerek başladığı konuşmasında, uzun bir aradan sonra Antalya'dan kadın milletvekili çıktığını, ilk defa Antalya'da iki kadın belediye başkanı olduğu söyleyerek bu gelinen noktanın daha da yukarı taşınması gerektiğini vurguladı. Bayrak konuşmasında, "Biliyoruz ki bu bir bayrak yarışıdır. Farklı beklentilerle sürekli talip olabileceğimiz bir makam değildir. Kim kazanırsa kazansın BEN BİR GÖRÜNÜP BİR KAYBOLMAYACAĞIMIN sözünü hepinize veriyorum." diyerek, Sultan Yeğen'e yapılan 'on yıldır neredeydi?' eleştirisini yine gündeme getirdi.
Bayrak'ın konuşması, Yeğen'in aksine daha parti kongresi havasında ve salonu coşturan bir havadaydı. 
Adayların kürsüye gelmeleri, konuşmalar ve konuşma sonunda aldıkları alkışlar ve 

ilgiye bakıldığında her iki aday için de aynı tespit yapılıyordu. 'Başak çok da, tane var mı bakalım.' Ekipler hariç kimse yarıştan kimin çıkacağını kestiremiyordu.
Sonuçta, 146 - 142 gibi bıçak sırtı bir sonuçla Necla İnci Bayrak yeni İl Kolları Başkanı oldu.