Yerel seçimin son notlarını toparlayalım artık.
Genel olarak seçim gündemi içerisinde iki konu öne çıktı.
Birincisi; artık Antalya'da bir değil, üç kadın belediye başkanı var. ikisi CHP, birisi de AKP. Akseki'de İlkay Akca, İbradı'da Hatice Sekmen ve Korkuteli'de Saniye Caran, ilçelerinin şehr-i emini oldular. Toplumsal cinsiyet eşitliği için önemli bir kazanım olan bu sonuç, başkanların başarılı uygulamaları ile sürdürülebilirlik sağlayabilir.
Antalya'nın en önemli kazanımlarından birisi bu belediye başkanlarıdır. Plancia Magna'dan 1.800 yıl sonra Antalya, kendi içerisinde devrimi gerçekleştirdi ve kadın belediye başkanı çıkardı.
Her üç başkanın da başarılı olmasını yürekten arzuluyorum.
İkinci konu da, 'gözden ırak olan gönülden ırak olur' misali, ancak olağanüstü birşey olursa (yangın gibi) biz merkezde yaşayanların gündemine gelebilen Gündoğmuş. 
CHP Gündoğmuş'ta Eğitim Sen önceki dönem şube Başkanı Nurettin Sönmez'i aday yaptı. Gündoğmuş gibi bir coğrafyada, Nurettin Sönmez'in aday yapılması cesur bir adımdı.
Sonrasında Sönmez önce söylemleri ardından da projeleri ile bir anda odağa yerleşti. Biz de, Gündoğmuş seçimini dikkatle izlemeye başladık.
Ne yazık ki Sönmez, az bir oyla seçimi kaybetti. Keşke kazansaydı.
Ama bu sonuç, bugüne kadar emek ve demokrasi mücadelesinde sendikacı olarak Antalya'ya hizmet eden Nurettin Sönmez'in farklı alanlarda Antalya'ya hizmet edebilmesinin önünü açtı.
Başta Büyüksehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek olmak üzere, belediye başkanlarının elinde, başta sendikalar ve meslek örgütleri olmak üzere değerlendirebilecekleri bir kadro haline geldi Nurettin Sönmez. Muhittin Başkan'ın Nurettin Sönmez'in yeteneklerini boşa harcatmayacağına inanıyorum.