Pazar akşamından beri sadece Antalya'da değil, ülke genelinde bir rahatlama var.
Seçim sonunda iktidar bloğunun beklenenin ötesinde bir gerileme yaşaması herkese iyi geldi.
Bir haftadır mazbata alma ve devir teslim törenlerini ilgi ile izliyoruz.
Şimdi de önümüzde bir haftalık bayram tatili var. 
Sonrasında ise seçim nedeni ile uzun zamandır rafa kaldırdığımız ülke gerçekleri bizi bekleyecek ve bunların çözümünde, ne yazık ki, büyük görev belediyelere düşecek.
2019 yerel seçimleri sonrasında CHP'li belediyeler, pandemi, deprem gibi uluslararası boyutta felaketler ve durumu her geçen gün ağırlaşan ekonomik sorunlara rağmen başarılı bir yönetim gösterdi.
Antalya, yukarıda yazdığım sorunların yanısıra Cumhuriyet'in en büyük yangını ve defalarca sel ile boğuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, salgında ölümden döndü. Ancak bütün bunlara rağmen Antalya Büyüksehir Belediyesi, başarılı bir beş yıl geçirdi. Bir tanesi hariç diğer CHP'li belediyeler de, benzer şekilde başarılı bir şekilde tamamladı.
Bugün 16'sı CHP, 1'i de Demokrat Parti olmak üzere 17 belediye muhalefete geçti ise bunun geri planında başta büyükşehir olmak üzere CHP'li belediyelerin katkısı çok fazladır.
Artık sıra, CHP'nin ilk defa kazandığı Kepez, Alanya, Serik, Korkuteli, Akseki gibi belediyelerde. 2019 sonuçları ve devamı bugünleri hazırladı. Bugün ise merkezi hükümetin, yani iktidarın yolunu açacak.
Bu nedenle kimsenin yanlış yapma lüksü bulunmuyor,
Artık belediyeler konusunda, hepimiz daha dikkatli, daha duyarlı olacağız. 
Şu anda bütün Türkiye aynı temennide bulunuyor.
Binbir emekle gelincik tarlasına dönen güzel ülkemizi lütfen sarartmayın!