Uzun süredir siyasi söylemlerde nezaketsizliği kanıksar hale gelmiştik. Siyasetteki seviyesizlik, pespayelik günlük yaşamımızın bir parçası olmuştu.
Ama dün (Cumartesi) öyle bir olay yaşandı ki, akıllara zarar.
Önce olayı anlatayım.
Dün, CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz'ün seçim koordinasyon merkezi açılışı vardı. Genellikle bu gibi açılışlar mitinge dönüşür. Dün de öyleydi. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, hasılı CHP'nin bütün ağır topları açılışta yerlerini almıştı.
Mesut Kocagöz'ün Kepez'de estirdiği rüzgar, seçim şarkılarının etkisi ile coşkulu bir kalabalık vardı.
Ama başkaları da vardı. 
AKP Büyükşehir Başkan Adayı Hakan Tütüncü ve Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer'in seçim arabaları.
İşte bu arabalar, açılışın yapıldığı Sakarya Bulvarı'nda, üstelik ses sistemlerini de sonuna kadar açarak, seçim müzikleri eşliğinde bir aşağı, bir yukarı gezip duruyorlardı.
Sesleri o düzeydeydi ki, yer yer açılışta sahneye çıkan konuşmacıların konuşmaları bile duyulmuyordu.
Bir ara Muhittin Böcek, "ne altın çağı, siz önce gümüş çağına gelin" minvalinde sataşma bile yaptı.
Biliyoruz, artık siyasette nezaketten bahsedemiyoruz.
Biliyoruz, artık 'zafere giden her yol mübah'tır.
Biliyoruz. 'Seçimi kazanalım da, nasıl kazanırsam kazanayım' düşüncesi egemen.
Üstelik, bu anlayış bütün partilerde.
Ama bu 'kadarına da pes' dedirttiler dün. Çünkü, CHP'nin seçim ofisi açılışında, AKP seçim arabalarının, seçim şarkılarını en üst düzeyde çalarak dolaşmaları, nezaketsizlik sınırlarını fersah fersah aşan bir olaydır.
Ortam bu kadar gerginken, toplum çok keskin ayrımlarla ikiye bölünmüşken bu hareket, provokasyona davetiye çıkarmak değil de nedir!
Sayın Ak Parti İl Baskanı Ali Çetin, Sayın Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Sayın Ak Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, seçimlere bir ay kala, lütfen bu hareketlerin önüne geçin. 
Bari burada nezaketimizi koruyalım.